2022-05-09

Złoto na Pierwszą Komunię Świętą - Co wybrać? Podpowiadamy

Wyjątkowe wyzwanie

Zbliża się dzień Pierwszej Komunii Świętej Twego dziecka, chrześniaka czy wnuczka. Pewnie zastanawiasz się, co kupić na prezent, który nie byłby banalny a jednocześnie stanowił wielką wartość dla młodego człowieka. To nie byle jaki dylemat, bowiem prezent z takiej okazji powinien być szczególnym wyrazem miłości, szacunku i wsparcia dla dziecka, które przechodzi ważny etap w swoim życiu duchowym.

Zamiast podarować pieniądze, które z czasem zdewaluują się, czy gadżety, które szybko znudzą się lub zepsują - zdecyduj się na coś trwałego, nie tracącego na wartości bez względu na upływ czasu a jednocześnie stanowiące trwałą pamiątkę Pierwszej Komunii Świętej. 

Podpowiadamy, a może złoto? 

Złoto jest niezwykłym, szlachetnym metalem, który od zarania dziejów fascynuje ludzi. W Chrześcijaństwie kruszec ten jest postrzegany nie tylko, jako cenny metal ale również jest symbolem boskości. Świadczą o tym złote zdobienia budowli sakralnych i przedmiotów używanych w liturgii. W Biblii słowo „złoto” pojawia się wielokrotnie, jako dar od Boga. Ze złota była zbudowana arka przymierza. Mędrcy ze Wschodu, którzy przyszli oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi, ofiarowali Mu oprócz mirry i kadzidła również złoto, jako znak uznania godności i misji Syna Bożego. Dlatego królewski metal będzie doskonałym prezentem dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej.

Złoto stanowi nie tylko piękny i oryginalny prezent ale również jest mądrą inwestycją na przyszłość. Zachowuje ono swoją wartość przez lata, niezależnie od wydarzeń na świecie a w razie konieczności może być sprzedane lub zamienione na niezbędny towar. Złoto pasuje zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Taki prezent będzie wyrazem Twojej miłości i szacunku dla dziecka w tym wyjątkowym dniu, jakim jest jego Pierwsza Komunia Święta.

Co i gdzie wybrać? 

Oryginalnym i praktycznym prezentem mogą być złote sztabki i monety bulionowe. Są one dostępne w Mennicy Mazovia o różnych gramaturach za cenę już od kilkuset złotych. 

Sztabki i monety są wykonane ze złota najwyższej próby i pochodzą z renomowanych mennic, jak m.in.: 

Mennice te są synonimem prestiżu i wiarygodności, ponieważ posiadają akredytację LBMA (ang. London Bullion Market Association). W związku z tym wybierając na prezent złoto z certyfikatem LBMA masz absolutną pewność, co do próby i gramatury prezentu. 

Złoto to prezent, który uczy i bogaci

Złoto jest to nie tylko piękny i trwały szlachetny metal, ale również doskonała inwestycja na przyszłość. Dlatego warto podarować dziecku sztabkę czy monetę ze złota, która je zainspiruje do poznawania świata finansów i inwestycji kapitałowych. Dziecko będzie zachwycone, że posiada tak cenny i rzadki produkt, którego wartość będzie rosła w kolejnych latach. Z czasem będzie chciało dowiedzieć się więcej o tym, jak działa rynek złota oraz, jak można oszczędzać i mądrze inwestować. Podarowanie takiego prezentu będzie pierwszym etapem edukacji finansowej, tak bardzo potrzebnej w dzisiejszych czasach.

Należy pamiętać również o eleganckim opakowaniu sztabki lub monety, które podkreśli jej prestiż i symboliczne znaczenie wyjątkowej okazji.

Podsumowanie 

Choć dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej może jeszcze nie rozumieć w pełni wartości złota, to na pewno w przyszłości doceni ten wyjątkowy prezent. Jako dorosła osoba, z sentymentem będzie wspominać ten doniosły moment w swoim życiu. Dlatego warto podarować mu złoto, które nie tylko będzie błyszczącą ozdobą, ale także źródłem inspiracji do nauki i rozwoju. Złota sztabka lub moneta stanowią prezent, który z biegiem czasu nie tylko nie traci na wartości ale staje się symbolem trwałego dorastania i uczenia się. Taka lekcja ekonomii może pomóc dziecku zrozumieć znaczenie pieniędzy i ich rolę w życiu, co stanowi cenną naukę na przyszłość.

pixel