Rand Refinery

( ilość produktów: 8 )

Wiodąca mennica

Rand Refinery to największa na świecie mennica funkcjonująca od ponad wieku w Południowej Afryce, która zajmuje się produkcją i dystrybucją monet i sztabek bulionowych z metali szlachetnych – złota i srebra. Mennica została założona w 1920 roku jako spółka prywatna, a jej akcjonariuszami były lokalne kopalnie złota. Wcześniej południowoafrykańskie złoto było rafinowane w Anglii.

Rand Refinery posiada akredytację London Bullion Market Association (LBMA), co potwierdza wysoką jakość i standaryzację jej produktów.

Produkty i usługi mennicy

Monety bulionowe

Mennica Rand Refinery jest producentem legendarnych monet bulionowych - Krugerrandów. Ich emisję rozpoczęto w 1967 roku, w czasach jeszcze panującego Apartheidu. Krugerrand jest wykonany z 22-karatowego złota, co oznacza, że udział czystego kruszcu wynosi 91,67%. Jednouncjowy Krugerrand zawiera jedną uncję czystego złota. Nie sposób nie docenić Krugerranda, jako najbardziej rozpoznawalnej i popularnej monety bulionowej na świecie, która rozsławiła południowoafrykańskie złoto i Rand Refinery. Ponadto, mennica ta wprowadziła na rynek jednouncjowe Krugerrandy ze srebra próby 999.

Te wyjątkowe monety bulionowe są dostępne w ofercie wielu dystrybutorów na świecie, również w Mennicy Mazovia. 

Sztabki bulionowe

Mennica Rand Refinery jest renomowanym producentem złotych sztabek bulionowych - wybijanych i odlewanych. Bite sztabki są wykonane ze złota próby 999,9 i dostępne w różnych wariantach wagowych – od 2 gram do 100 gram. Rand Refinery, jako mennica akredytowana przez LBMA, produkuje również odlewane sztaby złota good delivery o wadze 400 uncji (12,5 kg). Status good delivery posiadają również sztabki o wadze 100 uncji przeznaczone dla amerykańskiej giełdy towarowej COMEX a 1000-gramowe są kierowane na giełdę Tokyo Commodity Exchange. Kilogramowe sztabki są sprzedawane jeszcze na inne rynki (Indie, Turcja, Włochy, Bliski i Daleki Wschód). Mennica produkuje również sztaby ze srebra próby 999 o ciężarze 1000 uncji (32 kg). Posiadają one status good delivery i są przeznaczone dla Londyńskiej Giełdy Metali.

Ponadto Rand Refinery oferuje półwyroby ze złota i srebra w formie granulatu a także krążków dla innych mennic o określonej próbie kruszcu i wadze. 

Pozostałe produkty i usługi

Mennica przeprowadza na zlecenie innych podmiotów lub osób rafinację różnych surowców i przedmiotów zawierających w swym składzie co najmniej 10% metalu szlachetnego. Do takich należą koncentraty, złom czy biżuteria. W procesie rafinacji można otrzymać najwyższą próbę złota lub srebra.

Cena
Waga
Wysyłka
pixel