Platyna inwestycyjna

( ilość produktów: 4 )

Stosunkowo niedawno, bo w XVIII wieku w Kolumbii odkryto jeden z najważniejszych obecnie metali szlachetnych – platynę. Choć początkowo jego rola była umniejszana i pogardliwie określano go mniej wartościowym i mniej ważnym srebrem, obecnie jest to materiał stanowiący ok. 20% całego sektora jubilerskiego. Ze względu na dużą ciągliwość, wysoką temperaturę topnienia, odporność na warunki zewnętrzne czy właściwości izolacyjne, jest wykorzystywany też w nowoczesnych sektorach gospodarki i przemysłu. Ponadto stał się atrakcyjnym kruszcem do lokowania kapitału. Dołączył dzięki temu do takich surowców, jak pallad inwestycyjny, czy złoto. Platyna inwestycyjna i produkty wykonane z tego kruszcu dostępne są w sklepie Mennicy Mazovia!

Platyna inwestycyjna – jak inwestować w ten surowiec?

Cechą charakterystyczną dla platyny jest znacznie rzadsze występowanie w przyrodzie, niż ma to miejsce w przypadku innych metali szlachetnych. Szacuje się, że jej wydobycie w 2022 roku było około 20-krotnie niższe niż wydobycie złota. Dodatkowo sytuację na rynkach utrudnia fakt, że około 70% złóż tego materiału znajduje się na terenie Republiki Południowej Afryki. Nawet lokalny kryzys polityczny powodujący opóźnienia w wydobyciu może zatem wpływać na światowe rynki i przekładać się na wahania w cenach kruszcu. Inwestowanie w platynę może być w związku z tym znacznie trudniejsze niż obracanie środkami na rynkach takich surowców, jak pallad inwestycyjny lub złoto. Warto zasięgnąć informacji i odpowiednio przygotować się przed swoją pierwszą lokatą pieniędzy w ten surowiec.

Produkty z platyny dostępne w sklepie Mennicy Mazovia

Oferujemy szereg produktów z platyny inwestycyjnej o próbie 999,5. Wśród nich znajdują się monety platynowe renomowanych, certyfikowanych i cenionych na całym świecie mennic, np. The Royal Mint, Perth Mint, czy Austrian Mint. Dzięki temu wyroby te nadają się do upłynnienia w dowolnym momencie, w praktycznie każdym miejscu na ziemi. Przedstawiamy niektóre z oferowanych przez Mennicę Mazovia monet z platyny:

  • Wiedeńscy Filharmonicy – moneta emitowana przez Austrian Mint, znana przede wszystkim ze swojej złotej wersji. Wersja platynowa wybijana jest od 2016 roku i ma nominał 100 euro. Tym, co zwraca szczególną uwagę, jest jej wyjątkowy wzór, nawiązujący do znanej na całym świecie Filharmonii Wiedeńskiej. Na awersie ukazano organy piszczałkowe z sali koncertowej orkiestry filharmonii. Na rewersie natomiast znajdują się wykorzystywane przez nią instrumenty – róg, fagot, harfa, wiolonczela i skrzypce,
  • Australijski Kangur – platynowa moneta o nominale 100 dolarów australijskich. Jej cechą charakterystyczną jest wizerunek kangura na rewersie, który był umieszczany na monetach przed reformą walutową w tamtym kraju – decymalizacją z 1966 roku,
  • Britannia – kolejna z monet znanych z wersji wykonywanych ze złota i srebra. Emisję platynowej Britannii rozpoczęto w 2018 roku. W Mennicy Mazovia dostępna jest moneta o wadze jednej uncji i nominale 100 funtów brytyjskich. Na awersie przedstawiono kobietę, Britannię, czyli uosobienie odważnego oraz uczciwego narodu brytyjskiego, opierającego się atakowi najeźdźców.
  • Oprócz tego w naszej ofercie znajdziesz monetę Big Five Elephant emitowaną przez The South Africa Mint, czy też specjalny wzór stworzony z okazji 125 rocznicy powstania australijskiej Perth Mint. Przekonaj się, że platyna inwestycyjna to metal szlachetny, który warto uwzględnić w swoim portfelu inwestycyjnym.

Kruszec, który Cię interesuje to platyna? Mennica Mazovia to miejsce, w którym możesz bezpiecznie w niego zainwestować, bez obaw o jakość oraz pochodzenie produktów. Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych produktów z metali szlachetnych z naszej oferty.

Kraj
Wysyłka
pixel