Srebrna moneta Britannia

( ilość produktów: 3 )

Przedstawiamy szeroką ofertę produktów z kruszców inwestycyjnych, w tym srebrnych monet bulionowych. Dostępne w naszym sklepie są wzory z renomowanych, znanych na całym świecie mennic. Wśród nich znaleźć możesz srebrne monety Britannia.

Srebrna moneta Britannia

Britannia – srebrna moneta to wyrób Brytyjskiej Mennicy Królewskiej – Royal Mint. To instytucja wyjątkowo szanowana i renomowana na całym świecie, wyróżniająca się bogatą, liczącą wiele stuleci historią, a także gwarantująca najwyższą jakość emitowanych wyrobów. Historia Britannii sięga 1987 roku, kiedy to wybito ją po raz pierwszy. Był to dobry moment na uruchomienie produkcji, ponieważ kryzys związany z polityką kraju przeżywały Krugerrandy, co wykorzystywało wiele innych państw, tworząc swoje wzory monet bulionowych. Pozwoliło to Britannii na stałe zadomowić się w grupie kilku najbardziej znanych i cenionych produktów z tej kategorii na świecie. Dzięki temu również dziś srebrną Britannię pochodzącą od Royal Mint możesz kupić w sklepie internetowym Mennicy Mazovia. Mamy w ofercie również złote monety Britannia, a także inne monety zawierające srebro.

Srebrna Britannia

Srebrna moneta bulionowa Britannia emitowana jest w kilku wersjach, lecz zdecydowanie najpopularniejszą jest 2-funtowa, zawierająca 1 uncję (31,1 g) czystego srebra. Wykonuje się ją z kruszcu próby 9999, a więc niemal czystego materiału bez jakichkolwiek domieszek lub zanieczyszczeń. Srebrna wersja Britannii jest nieco młodsza niż jej złoty odpowiednik, ponieważ pojawiła się na rynku w 1997 roku. Oprócz tego w 2018 roku Royal Mint rozpoczęła emisję również monet platynowych, które także są dostępne w sklepach Mennicy Mazovia. Sprawdź srebrne kangury australijskie oraz monety ze srebra Krugerrand. Zapewniamy ich wysoką jakość, a także autentyczność potwierdzoną certyfikatem.

Srebrne monety Britannia

Britannia – moneta srebrna bulionowa, tak jak jej złoty odpowiednik, wyróżnia się wyjątkowym wzorem graficznym, z powodu którego ceniona jest również przez numizmatyków i kolekcjonerów. Powodem tego jest wykorzystanie na rewersie znanego od pokoleń wizerunku personifikacji Wielkiej Brytanii w postaci kobiety – Britannii. Był on znany już w okresie starożytności, gdy nad regionem panowało państwo rzymskie. Britannia jest dzielną kobietą, niosącą ludziom wolność oraz pokój. Symbolizuje to niesiona przez nią tarcza, trójząb, a także gałązka oliwna. We wzór wpleciono również nowoczesne technologicznie elementy, które stanowią skuteczne zabezpieczenia przed podrabianiem monet. Są to mieniące się pod kątem linie w tle symbolizujące morskie fale, a także sam trójząb, który zmienia kształt w zależności od tego, jak się na niego patrzy. Dzięki temu można w łatwy sposób zweryfikować, czy dany produkt jest rzeczywiście autentycznym wyrobem Royal Mint. Na awersie srebrna Britannia przedstawia aktualnego monarchę Wielkiej Brytanii. Monety z 2024 roku ukazują króla Karola III, wcześniejsze natomiast królową Elżbietę II.

Chętnie wybieraną przez klientów opcją są nie tylko pojedyncze monety, lecz też pakiety. Srebrna moneta Britannia jest bowiem dostępna także w opakowaniu zbiorczym 25 sztuk. To dobry wybór, jeśli chcesz ulokować w tym kruszcu większą kwotę pieniędzy. Klienci decydują się na niego z powodu łatwości przechowywania, a także możliwości ulokowania części oszczędności w formie łatwej do spieniężenia w dowolnym miejscu na świecie. Pojedyncze Britannie sprawdzają się z kolei również w innych sytuacjach i wybierane są nie tylko przez doświadczonych inwestorów. To atrakcyjna opcja, jeżeli chcesz rozpocząć inwestowanie i planujesz na początek obracać mniejszymi kwotami. Produkt ten sprawdzi się ponadto jako nietuzinkowy pomysł na prezent. Monety bulionowe są coraz popularniejsze w formie upominków ślubnych, urodzinowych, a nawet komunijnych – w zastępstwie za gotówkę, która nie będzie prezentować się tak okazale, jak wysokiej jakości moneta. Sprawdź również inne wzory kruszców inwestycyjnych dostępne w sklepie internetowym oraz punktach stacjonarnych Mennicy Mazovia.

pixel