Perth Mint

( ilość produktów: 46 )
Cena
Waga
Kraj
Wysyłka

Perth Mint

Symbol Australii i jej bogactwa naturalnego

Mennica Perth Mint, będąca jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych mennic na świecie. Zajmuje się rafinacją złota i srebra pochodzącego z australijskich kopalń i produkcją wysokiej jakości sztabek i monet, jak również wytwarzaniem biżuterii. Perth Mint jest to oficjalna mennica bulionowa, będąca własnością rządu Australii Zachodniej.

Historia mennicy Perth Mint sięga 1899 roku, kiedy to utworzono ją jako część brytyjskiego systemu Mennicy Królewskiej. Obecnie znana jest ona z produkcji znakomitych sztabek i monet ze złota, srebra i platyny, które są legalnym środkiem płatniczym w Australii. Warto zaznaczyć, że mennica Perth Mint posiada rządową gwarancję na swoje produkty i usługi, co jest unikalne na skalę światową.

Ponadto mennica świadczy usługi skupu złotej biżuterii, sztabek, monet oraz samorodków a także przechowywania wyrobów z metali szlachetnych.

Mennica Perth Mint posiada akredytację London Bulion Market Association, co świadczy, że jej produkty spełniają najwyższe wymogi jakościowe a ich zakup jest bezpieczny.

Kultowe monety

Mennica Perth Mint słynie z serii monet bulionowych wykonanych ze złota, srebra i platyny najwyższej próby. Dużym powodzeniem na całym świecie cieszą się monety przedstawiające wizerunek kangura (kangaroo), koali i kukułki (kookaburra), łabędzia i wombata. Każda z tych serii ma swój charakterystyczny wizerunek zwierzęcia kojarzonego z Australią. Kultowa seria Lunar obejmuje 12 wizerunków zwierząt z chińskiego kalendarza księżycowego. Projekty monet są okresowo zmieniane, co czyni je unikalnymi okazami.

Mennica oferuje także ciekawe projekty monet bulionowych emitowanych w limitowanych edycjach, takie jak Australian Wildlife, Australian Opal czy Australian Wedge-Tailed Eagle. 

W programie produkcji australijskiej mennicy są również monety kolekcjonerskie ze złota, srebra i stopów innych metali. Nawiązują one do znanych postaci historycznych, ważnych wydarzeń, członków brytyjskiej rodziny królewskiej, świata natury, mitologii a nawet bohaterów seriali filmowych. 

Atrakcyjne sztabki

Mennica Perth Mint oferuje sztabki z metali szlachetnych wykonane w formie odlewów oraz tłoczone z wzorami kangura o różnych wagach i rozmiarach, charakteryzujące się wysoką jakością wykonania i atrakcyjnym wyglądem. Każda sztabka jest chroniona przez opakowanie typu CertiCard, które posiada numer seryjny i stanowi certyfikat gwarancji jakości sygnowany przez rząd Australii Zachodniej.

Prestiżowe akredytacje

Mennica z Perth posiada akredytację London Bulion Market Association, New York Mercantile Exchange (COMEX), Tokyo Commodity Exchange i Dubai Multi Commodities Centre. Świadczy to, że produkty mennicy spełniają najwyższe wymogi jakościowe a ich zakup jest bezpieczny. 

Atrakcje dla każdego

Mennica Perth Mint to nie tylko producent metali szlachetnych, ale także atrakcja turystyczna, którą warto odwiedzić, jeśli interesuje nas historia i kultura Australii oraz świat metali szlachetnych. Mennica i jej muzeum oferuje zwiedzającym możliwość poznania fascynującej historii złota w Australii Zachodniej, oglądanie procesu topienia złota i bicia monet, podziwianie największej na świecie złotej monety o wadze jednej tony. Wielką atrakcją jest 93-kilogramowy samorodek zawierający 45 kg czystego złota. Sklep mennicy Perth Mint oferyje luksusową biżuterię i ozdoby ze złota, srebra i platyny. Zwiedzający mogą zważyć się na specjalnej wadze pokazującej ich wartość w złocie.

pixel