Royal Canadian Mint

( ilość produktów: 15 )
Cena
Waga
Wysyłka

Royal Canadian Mint

Historia Mennicy

Royal Canadian Mint, czyli Kanadyjska Mennica Królewska z siedzibą w Ottawie jest czołowym światowym producentem monet i sztabek z metali szlachetnych. Historia Mennicy sięga 1908 roku, co czyni ją instytucją z długim stażem i bogatym doświadczeniem. Jednym z najdonioślejszych momentów w historii Mennicy było wprowadzenie w 1937 roku serii kanadyjskich dolarów "Silver Dollar". Te monety odegrały ważną rolę w umocnieniu niezależności Kanady na arenie międzynarodowej i stały się symbolem narodowej tożsamości kraju.

Innowacyjne wyroby

Kanadyjska Mennica Królewska specjalizuje się w rafinacji metali szlachetnych najwyższej czystości i produkcji monet i sztabek inwestycyjnych jak również monet obiegowych i kolekcjonerskich. Firma cieszy się uznaniem ze względu na wysoką innowacyjność oraz zaawansowane technologie, które wykorzystuje w procesie produkcji monet i sztabek. Jej produkty posiadają gwarancję rządu Kanady.

Sztandarowa moneta

„Canadian Maple Leaf” („Kanadyjski Liść Klonowy”) jest sztandarową monetą bulionową Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej. Moneta jest wykonana ze złota próby 9999. Dostępna jest w różnych kategoriach wagowych, takich jak: 1 uncja, 1/2 uncji, 1/4 uncji, 1/10 uncji, 1/20 uncji oraz 1 gram. Mennica wytwarza również monety ze srebra próby 9999, które są dostępne w dwóch wersjach wagowych: 1 uncja oraz 2 uncje a także monety z platyny o czystości 9995 o wadze 1 uncji.

Wszystkie monety bulionowe o wadze 1 uncji i czystości 99,99% produkowane od 2023 r. mają zastosowane trzy unikalne cechy zwiększające bezpieczeństwo — promieniste linie, mikrograwerowany liść klonu i technologię DNA TM zapobiegającą fałszerstwom.

Na awersie monety "Canadian Maple Leaf" widnieje portret brytyjskiego monarchy, natomiast na rewersie przedstawiono liść klonu, który jest jednym z głównych symboli Kanady.

Inne wyroby

Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, jako pierwszej w świece udało się w procesie rafinacji uzyskać złoto o czystości 99,999%. Z takiego złota wybijane są monety inwestycyjne serii „Klondike Gold Rush” oraz „Call of the Wild”.

Ponadto w ramach swojego programu produkcyjnego, Kanadyjska Mennica Królewska oferuje sztabki bulionowe ze złota o czystości 999 o wadze 1 uncji oraz 1 kg. Ponadto, Mennica z Ottawy produkuje sztaby o wadze 400 uncji zgodne z wymogami „good delivery”. W ofercie Mennicy znajdują się również jednokilogramowe sztabki ze srebra próby 999. 

Kanadyjska Mennica Królewska posiada również imponujące serie monet kolekcjonerskich, które odzwierciedlają ważne wydarzenia, postacie czy kanadyjską przyrodę. Wykorzystanie artystycznych wzorów sprawia, że te monety są pięknymi dziełami sztuki. 

Podsumowanie

Kanadyjska Mennica Królewska jest jednym z głównych dostawców monet bulionowych na rynek lokalny i dla innych krajów, co wpływa na międzynarodowy wizerunek Kanady, jako zaufanego i innowacyjnego partnera w dziedzinie inwestycji w metale szlachetne. Monety z wizerunkiem liścia klonowego są popularne na całym świecie. W Polsce można je nabyć w Mennicy Mazovia.

pixel