C.Hafner

( ilość produktów: 5 )
Cena
Waga
Kraj
Wysyłka

C.Hafner

Początki i historia

Firma C.Hafner została założona w 1850 roku przez Carla Hafnera w Pforzheim w Niemczech. Początkowo skupiała się ona na produkcji biżuterii i zegarków, jednak wkrótce rozszerzyła swoją działalność o przetwórstwo metali szlachetnych.

W 1895 roku firma Hafnera uzyskała patent na rewolucyjny proces odzyskiwania złota z odpadów jubilerskich, co było przełomowym wydarzeniem w branży. Dzięki temu osiągnięciu firma umocniła swoją pozycję, jako innowator i lider w dziedzinie przetwarzania metali szlachetnych.

Mimo licznych trudności, takich jak kryzysy gospodarcze, zniszczenia wojenne i zmiany technologiczne, mennica C.Hafner przetrwała i z czasem osiągnęła wysoką pozycję na rynku metali szlachetnych. Dziś jest ważnym graczem, wyróżniającym się doskonałą jakością produktów oraz reputacją, zbudowaną na długotrwałym doświadczeniu i zaufaniu klientów. Mennica Mazovia jest autoryzowanym dystrybutorem produktów C.Hafner.

Złote sztabki

Jako rafineria, C.Hafner specjalizuje się w profesjonalnym recyklingu wyrobów ze złota na czysty kruszec, z którego są wyrabiane sztabki inwestycyjne. Wyróżniają się one najwyższą czystością 99,99%. W celu zaspokojenia potrzeb klientów, mennica wytwarza sztabki o różnych kategoriach wagowych:

  • sztabki odlewane od 1 uncji do 1 kg;
  • sztabki bite od 1g do 100g.

Sztabki bite są zabezpieczone opakowaniem CertiPack/CertiCard, które posiada numer seryjny i certyfikat gwarancji autentyczności.

W 2009 roku mennica C.Hafner otrzymała akredytację LBMA, co potwierdziło jej wysoki prestiż i wiarygodność na rynku międzynarodowym.

Inne sfery działalności

C.Hafner produkuje nie tylko sztabki inwestycyjne ale również oferuje szeroką gamę usług dla podmiotów wykorzystujących metale szlachetne. Mennica dostarcza półprodukty dla przemysłu jubilerskiego, zegarmistrzowskiego i innych branż takie, jak druty, taśmy, komponenty, gąski, granulki i proszki.

Dodatkowo Mennica z Pforzheim świadczy usługi recyklingu, umożliwiając ponowne wykorzystanie metali szlachetnych pochodzących z różnych źródeł takich, jak odpady elektroniczne, złom jubilerski i przemysłowy. 

C.Hafner jest producentem wyrobów medycznych z metali szlachetnych, takich jak implanty stomatologiczne. Mennica z Pforzheim jest również pionierem w dziedzinie druku 3D. Ta zaawansowana technologia umożliwia precyzyjne tworzenie skomplikowanych, niestandardowych kształtów z metali szlachetnych, co znajduje zastosowanie m.in. w produkcji biżuterii i technice medycznej.

Mennica z Pforzheim ważnym graczem

Wpływ C.Hafner na rynek metali szlachetnych jest niezwykle istotny. Firma stała się jednym z wiodących graczy na rynku nie tylko w Niemczech, ale również na arenie międzynarodowej. Sztabki produkowane przez C.Hafner cieszą się uznaniem na całym świecie i są szeroko stosowane, jako bezpieczne aktywa inwestycyjne.

pixel