1/25 oz

( ilość produktów: 4 )

Osoby zainteresowane inwestycją w złoto mają do wyboru klasyczne sztabki, a także monety inwestycyjne. Warto mieć w swoim portfelu inwestycyjnym obie formy tego kruszcu. Monety wykonuje się ze złota próby 999 lub 999,9. Tym, co różni je od monet o charakterze czysto kolekcjonerskim, jest duża rzeczywista zawartość metalu szlachetnego. Przekłada się to na ich wartość, a także stabilność pod kątem rozważania ich jako inwestycję. To, czy monety takie będziesz mógł sprzedać, nie zależy od popytu na rynku kolekcjonerskim – stanowią one taką samą czystą formę kruszcu jak sztabka.

Złota moneta 1/25 uncji

Ustandaryzowaną formą podawania zawartości złota w monetach jest uncja trojańska. Jednostka ta wywodzi się od francuskiej miejscowości Troyes, która była ważnym miejscem na handlowej mapie Europy przed wiekami. Monety dostępne są zarówno w formacie jednej uncji, jak też jej części. Dzięki temu można zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny i zainwestować różne kwoty, co jest korzystne zarówno dla większych inwestorów, jak też dla osób początkujących. W naszej ofercie znajduje się m.in. złota moneta 1/25 uncji . Stanowi to w przybliżeniu około 1 grama złota. Oferujemy złote monety pochodzące z renomowanych mennic, posiadających akredytację London Bullion Market Association (LBMA). Dzięki temu nasi klienci mogą być pewni ich autentyczności, a także rzeczywistej wartości kruszcu użytego do ich produkcji. Taka moneta 1 g złota będzie możliwa do spieniężenia w dowolnym miejscu na świecie.

Złote monety 1 g w ofercie Mennicy Mazovia

Oferujemy wyroby pochodzące z takich mennic, jak Perth Mint oraz Münze Österreich. Stanowią one realny środek płatniczy respektowany w kraju pochodzenia. Moneta złota 1 g, jaką możesz u nas zakupić to m.in.:

  • Złota moneta 1 g Australijski Lunar III Rok Smoka – emitowana przez Perth Mint, o nominale pięciu dolarów australijskich i zawartości złota 1/20 uncji. Pochodzi z serii monet księżycowych odnoszących się do 12 zwierząt z chińskiego kalendarza. Rewers oferowanego wzoru ukazuje chińskiego smoka, natomiast awers ozdobiony jest wizerunkiem królowej Elżbiety II,
  • Złota moneta 1 g Wiedeńscy Filharmonicy – na rewersie ukazująca słynną Filharmonię Wiedeńską, natomiast na awersie instrumenty orkiestry – np. fagot, harfę oraz skrzypce. Nominał monety wynosi 4 euro. Ciekawostką, którą warto przytoczyć, jest fakt, że to jedyna moneta bulionowa emitowana w walucie euro, co czyni ją najsłynniejszą monetą inwestycyjną z Unii Europejskiej. Pierwotnie emitowano ją w szylingach austriackich, co zmieniło się po przystąpieniu Austrii do strefy Euro.

Dlaczego warto wybrać ofertę Mennicy Mazovia?

Monety o zawartości 1 g złota, które znajdziesz w naszej ofercie, dotrą do Ciebie w bezpieczny sposób, a ich autentyczność będzie potwierdzona certyfikatem. Zapewniamy wysoką jakość oferowanych produktów, a także maksymalny komfort inwestycji dla każdego klienta. Podkreślamy to, ponieważ wiemy, jak wiele można znaleźć ofert trudnych do weryfikacji, grożących zakupem fałszywych monet oraz utratą swojego kapitału. Polecamy w związku z tym inwestycję w bezpiecznej, renomowanej Mennicy Mazovia. Zachęcamy do zakupów online, a także odwiedzania naszych oddziałów znajdujących się na terenie całego kraju.

Waga
Kraj
Wysyłka
pixel