Mennica Mazovia autoryzowanym dystrybutorem renomowanych mennic

2024-09-06
Mennica Mazovia autoryzowanym dystrybutorem renomowanych mennic

C.Hafner

Profil mennicy

Dzięki zaangażowaniu w jakość, innowacyjnym technologiom i bogatemu doświadczeniu mennica C.Hafner jest uznanym graczem na rynku metali szlachetnych, zarówno w Niemczech jak również na arenie międzynarodowej. Produkowane przez mennicę sztabki ze złota i srebra cieszą się dużym uznaniem, jako atrakcyjne aktywa inwestycyjne dla wymagających klientów w ponad 60 krajach.

Historia mennicy

Mennica może pochwalić się bogatą historią sięgającą 1850 roku, kiedy Carl Hafner założył firmę w Pforzheim w Niemczech. Początkowo skupiając się na produkcji biżuterii i zegarków ze złota i srebra, firma wkrótce rozszerzyła swoją działalność o przetwórstwo metali szlachetnych.

Kamieniem milowym był 1895 rok, kiedy C.Hafner uzyskał patent na rewolucyjny proces odzyskiwania złota ze złomu jubilerskiego. To osiągnięcie umocniło jego pozycję, jako lidera i innowatora w dziedzinie przetwórstwa metali szlachetnych.

W swojej długiej historii C.Hafner stawiał czoła licznym wyzwaniom, w tym zniszczeniom wojennym, kryzysom gospodarczym i zmianom technologicznym. Pomimo tego mennica przetrwała, budując reputację opartą na wysokiej jakości produktów, bogatym doświadczeniu i zaufaniu klientów.

Działalność operacyjna i oferta

Oferta niemieckiej mennicy obejmuje złote sztabki bulionowe próby 999,9 w różnych kategoriach wagowych, zarówno odlewanych (od 1 uncji do 1000 g), jak również bitych (od 1 do 100 g). Sztabki bite posiadają zabezpieczenie w postaci certyfikowanego opakowania CertiPack/CertiCard. 

Oprócz produkcji sztabek inwestycyjnych C.Hafner rozwija swoją działalność w innych obszarach, oferując usługi podmiotom wykorzystującym metale szlachetne. Mennica dostarcza półprodukty dla różnych gałęzi przemysłu ze złota, srebra, platyny i palladu, jak: druty, taśmy, komponenty, folie, granulaty i proszki.

C.Hafner jest pionierem druku 3D, pozwalającego na precyzyjne tworzenie złożonych, niestandardowych kształtów na metalach szlachetnych, stosowanych w produkcji, sztabek i monet bulionowych, biżuterii i mających zastosowanie w branży medycznej.

Zrównoważony rozwój

Działania firmy obejmują również recykling metali szlachetnych z różnych źródeł, takich jak elementy elektroniczne, złom jubilerski czy odpady przemysłowe, ucieleśniając zaangażowanie w zrównoważony rozwój i odpowiedzialne praktyki.

Akredytacja

C.Hafner posiada prestiżową akredytację wiodącej organizacji na rynku metali szlachetnych London Bullion Market Association (LBMA), co potwierdza jego zasłużoną wiarygodność i pozycję w branży metali szlachetnych.

Metalor

Profil mennicy

Metalor, znana szwajcarska mennica, specjalizuje się w rafinacji metali szlachetnych, w tym złota, srebra, platyny i palladu. Jej wyroby z metali szlachetnych znajdują zastosowanie w różnych branżach takich, jak jubilerstwo, elektronika, chemikalia i medycyna a także, jako produkty inwestycyjne w postaci sztabek bulionowych ze złota i srebra.

Historia mennicy

Korzenie firmy Metalor sięgają 1852 roku, kiedy to początkowo pod nazwą Métaux Précieux SA działała, jako producent kopert do zegarków ze złota i srebra. Punkt zwrotny miał miejsce w 1896 roku, kiedy Metalor podjął się rafinacji złota z rud i złomu, co oznaczało rozpoczęcie jego działalności w branży metali szlachetnych. W 1918 roku firmę kupił Swiss Bank Corporation.

Metalor szybko rozwijał się w kolejnych dekadach, rozszerzając swoją globalną obecność na kluczowych rynkach takich, jak: Francja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Hongkong i Singapur. W 1998 roku francuski bank Société Générale przejął Metalor, zmieniając jego nazwę na Metalor Technologies. W 2013 roku ulokowała produkcję sztabek w Singapurze.

W 2016 roku Metalor został przejęty przez japońską firmę rodzinną Tanaka Kikinzoku, specjalizującą się w rafinacji i produkcji wyrobów z metali szlachetnych. Ta strategiczna akwizycja jeszcze bardziej umocniła pozycję Metalor na globalnym rynku. Z ponad stuletnią tradycją firma Metalor niezmiennie jawi się, jako symbol precyzji i jakości w branży metali szlachetnych.

Działalność operacyjna i oferta

Metalor prowadzi rafinację metali szlachetnych, które są poddawane recyklingowi w jednej z pięciu certyfikowanych przez LBMA rafinerii na trzech kontynentach. Jego główne centrum operacyjne znajduje się w Szwajcarii. Portfolio produkcyjne mennicy obejmuje sztabki:

  • odlewane wykonane ze złota próby 999,9 od 100 do 1000 g,

  • bite ze złota próby 999,9 od 1 do 100 g,

  • odlewane ze srebra próby 999 od 100 g do 1000 g,

  • odlewane z platyny próby 999 od 100 do 1000 g,

  • bite z platyny próby 999,5 od 100 do 1000 g.

Sztabki bite są zamknięte w opakowaniach typu blister i posiadają certyfikaty autentyczności.

Akredytacje

Metalor posiada prestiżową akredytację LBMA a także LPPM, SGE, COMEX, SBMA oraz TOCOM.

pixel