1 oz

( ilość produktów: 53 )

Monety bulionowe to jedna z form złota inwestycyjnego. Wykonane są ze złota próby 999 lub 999,9, dzięki czemu stanowią inwestycję o takim samym poziomie bezpieczeństwa, jak zakup sztabek. O ich wartości przede wszystkim decyduje zawartość kruszcu w postaci niemal czystego złota, nie zaś ich wygląd czy też unikatowość i inne wartości kolekcjonerskie. W tej kategorii znajdziesz złote monety 1 oz, czyli o wadze 1 uncji trojańskiej. Zobacz, jakie produkty możesz wybrać z naszej oferty.

Złota moneta 1 oz – dlaczego jest to dobra inwestycja?

Złota moneta 1 uncja ma wagę około 31,1 g. Uncja trojańska to jednostka wagowa, jakiej nazwa pochodzi od francuskiego miasta Troyes, które w średniowieczu było ważnym ośrodkiem handlowym. To podstawowy sposób określania wagi przedmiotów ze złota, stosowany zarówno w jubilerstwie, jak też w przypadku kruszców inwestycyjnych. Emisją monet tego typu zajmują się renomowane mennice z całego świata. Jeśli wybierzesz złoto wyemitowane przez podmiot posiadający akredytację London Bullion Market Association (LBMA), będziesz mieć pewność co do tego, że jego wartość będzie potwierdzona, autentyczna i respektowana praktycznie w każdym miejscu na świecie.

Warto sięgnąć po złote monety 1 oz, jeżeli zależy Ci na tym, aby część Twoich aktywów była łatwiejsza do ewentualnego upłynnienia i skorzystania z uzyskanych w ten sposób środków pieniężnych. To dobry pomysł nawet dla inwestorów obracających większymi kwotami, ponieważ część z nich jest wówczas łatwiej dostępna i nie wymaga znalezienia kupca skłonnego do dużych zakupów jednorazowo.

Złote monety 1 uncja – jakie wybrać?

Oferujemy złote monety bulionowe renomowanych mennic: Perth Mint, Münze Österreich, Royal Canadian Mint, Royal Mint Wielka Brytania, United States Mint czy Rand Rafinery. Dzięki temu do dyspozycji naszych klientów są najbardziej rozpoznawalne na świecie egzemplarze monet. Należą do nich:

  • Krugerrand – złota moneta (uncja) pochodząca z Republiki Południowej Afryki. To pierwsza tego rodzaju moneta wyemitowana na świecie, wydawana od 1967 roku. Mimo tego, że jest oficjalnym środkiem płatniczym w tym kraju, nie posiada nominału. Jej wartość ustalana jest na podstawie aktualnej wartości samego kruszcu,
  • Amerykański Złoty Orzeł – moneta z charakterystycznym orłem, który jest symbolem Stanów Zjednoczonych. 1 uncja złota moneta American Gold Eagle ma nominał 50 dolarów amerykańskich,
  • Wiedeńscy Filharmonicy – najbardziej znana moneta bulionowa pochodząca z Europy, emitowana przez Münze Österreich. Początkowo miała nominał 2000 szylingów austriackich, a po przejściu kraju do strefy euro zmieniono go na 100 euro. Dzięki temu jest to jedyna moneta bulionowa dostępna w tej walucie. Design Wiedeńskich Filharmoników, jak wskazuje nazwa, odnosi się do słynnej na całym świecie Filharmonii Wiedeńskiej,
  • Kanadyjski Złoty Liść Klonowy – moneta 1 uncja złotaemitowana przez Kanadyjską Mennicę Królewską od 1979 roku. Znajduje się na niej charakterystyczny dla Kanady symbol narodowy – liść klonu, co sprawia, że jest ona popularna również wśród osób niebędących inwestorami,
  • Australijski Złoty Kangur – moneta bulionowa pochodząca z kolejnego odległego zakątka świata – Australii. Emitowana od 1986 roku. Również na niej zdecydowano się na uwiecznienie jednego z symboli kojarzonych z krajem, a więc kangura.

Oprócz najpopularniejszych wzorów w naszej ofercie można znaleźć m.in. chińskie złote monety z wizerunkami patronów na dany rok, czy monety Britannia, emitowane przez Mennicę Królewską Wielkiej Brytanii. Z pewnością coś dla siebie znajdzie u nas zarówno osoba chcąca zainwestować w kruszec, jak i kolekcjoner.

Cena
Waga
Kraj
Wysyłka
pixel