Mennica Katowice

Katowice

Adres
UlicaKróla Jana III Sobieskiego 2
Kod pocztowy40-082
MiastoKatowice
KrajPolska
Godziny otwarcia
Poniedziałek09:00 - 17:00
Wtorek09:00 - 17:00
Środa10:00 - 18:00
Czwartek09:00 - 17:00
Piątek09:00 - 17:00
SobotaNieczynne
NiedzielaNieczynne

Mennica Mazovia Katowice

Dostępne u nas produkty to monety i sztabki inwestycyjne wykonane z najwyższej próby złota, srebra i platyny. W ofercie posiadamy również diamenty o różnych szlifach. Jesteśmy obecni w kilku miastach Polski: Warszawie, Katowicach, Szczecinie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy oraz Bielsku-Białej. Mennica Mazovia jest wpisana w NBP do rejestru działalności kantorowej. Działamy w pełni profesjonalnie i rzetelnie w najlepszym interesie Klientów. Oferujemy wygodną formę zakupów, dostępną zarówno w naszych sklepach stacjonarnych, jak i poprzez całodobowy sklep internetowy, czynny 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możesz zrobić zakupy o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Dbamy aby nasza oferta była zawsze dostępna dla Klientów.

Co oferujemy w Mennicy Mazovia Katowice?

Dostępne u nas produkty to monety i sztabki inwestycyjne wykonane z najwyższej próby złota, srebra i platyny. W ofercie posiadamy również diamenty o różnych szlifach. Jesteśmy obecni w kilku miastach Polski: Warszawie, Katowicach, Szczecinie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy oraz Bielsku-Białej. Mennica Mazovia jest wpisana w NBP do rejestru działalności kantorowej. Działamy w pełni profesjonalnie i rzetelnie w najlepszym interesie Klientów. Oferujemy wygodną formę zakupów, dostępną zarówno w naszych sklepach stacjonarnych, jak i poprzez całodobowy sklep internetowy, czynny 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możesz zrobić zakupy o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Dbamy, aby nasza oferta była zawsze dostępna dla Klientów.

Sztabki i monety bulionowe

Dla naszych klientów przygotowaliśmy bogatą ofertę starannie dobranych sztabek oraz monet bulionowych wykonanych z najwyższej jakości metali szlachetnych. Współpracujemy z renomowanymi rafineriami i mennicami, jak Rand Rafinery, PAMP, Perth Mint, Royal Canadian Mint, Valcambi, Umicore, US Mint, Royal Mint Wielka Brytania czy Argor-Heraeus. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem znakomitych mennic Münze Österreich, C. Hafner i Metalor, co gwarantuje naszym klientom wysoką jakość oferowanych produktów. Wszystkie wyroby mennicze, które posiadamy, spełniają najwyższe standardy jakościowe a rzetelność ich producentów potwierdziła międzynarodowa organizacja zrzeszająca wiodących producentów metali szlachetnych - London Bullion Market Association (LBMA).

Wszystko to jest dla nas niezwykle istotne, ponieważ zależy nam na tym, aby nasi Klienci nie musieli obawiać się, czy wybierane przez nich produkty są autentyczne. Na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych w sieci bardzo łatwo paść ofiarą oszustwa, a weryfikacja jakości sprzedawanych przedmiotów jest trudna. Z tego powodu odwołujemy się do takich instytucji, jak NBP oraz mennice poszczególnych krajów, gdyż trudno o bardziej przekonującą gwarancję co do tego, że kruszec jest autentyczny i jego wartość pokrywa się z tą deklarowaną. Jeżeli tylko chcesz zyskać stuprocentową pewność co do naszej firmy, bez problemu możesz to zweryfikować we wspomnianym rejestrze działalności kantorowej NBP i samodzielnie przekonać się o naszej wiarygodności.

Bezcenne monety kolekcjonerskie

W ofercie Mennicy Mazovia w Katowicach znajdziesz również monety i banknoty kolekcjonerskie i okolicznościowe, które są wydawane w limitowanych edycjach. Dlatego cieszą się one zainteresowaniem wśród kolekcjonerów ze względu na wartość numizmatyczną. A ta będzie rosła, z czasem wzbogacając kolekcję numizmatyków.

Świat diamentów

Najpiękniejsze kamienie szlachetne - diamenty i brylanty o różnych szlifach i masie są dostępne w Mennicy Mazovia Katowice, zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Wszystkie oferowane przez nas drogocenne kamienie są atestowane przez uznane międzynarodowe instytucje gemmologiczne, jak IGI, GIA czy HRD. O każdym z kamieni znajdziesz szczegółowe informacje – online przy produkcie lub też udzieli Ci ich nasz specjalista w oddziale. Poinformujemy Cię o wszelkich niezbędnych kwestiach technicznych, jak masa, barwa, czystość kamienia i jakość jego szlifu. Diamenty inwestycyjne , choć przeciętnemu odbiorcy kojarzą się przede wszystkim z jubilerstwem, są coraz chętniej wybieraną formą lokowania pieniędzy. Wiele osób wybiera właśnie tę formę inwestycji ze względu na to, iż mogą mieć ceny przedmiot, który pełni funkcję zabezpieczenia finansowego.

Mennica Katowice – produkty najwyższej jakości

Jeżeli srebro lub złoto inwestycyjne nie jest dla Ciebie niczym nowym i masz już doświadczenie w inwestowaniu w te kruszce, to nasze produkty również będą dla Ciebie znane, ponieważ wybieramy wyłącznie sprawdzone artykuły z metali szlachetnych, respektowane na całym świecie.

Oferujemy m.in. monety bulionowe w wielu popularnych wśród inwestorów i kolekcjonerów wzorach. Należą do nich m.in. Filharmonicy Wiedeńscy, Krugerrandy, Amerykański Orzeł, Chińska Panda, czy też monety Britannia. Jeśli nie miałeś jeszcze z nimi do czynienia, to z pewnością urzekną Cię jakością wykonania i szczegółowością wzorów. Wiele z nich sprawdza się nie tylko jako forma dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, ale też stricte jako przedmioty kolekcjonerskie.

Złoto i srebro zarówno w naszym sklepie online, jak też w stacjonarnie, gdzie znajduje się nasza mennica w Katowicach, dostępne są ponadto w formie klasycznych sztabek o różnej wadze. Możesz wybrać jedno- lub dwugramowe sztabki, chętnie wybierane np. na prezent, jak też duże, kilkuset gramowe sztaby, doceniane z reguły przez doświadczonych inwestorów obracających większymi kwotami pieniędzy.

Nasz cennik

Rynkowe notowania kruszców i kursy walut wpływają na ceny oferowanych przez nas produktów. Na stronie internetowej mennicamazovia.pl można śledzić aktualne ceny sprzedaży monet i sztabek ze złota, srebra, platyny, a także numizmatów i diamentów. Mimo wahań w cenach metale i kamienie szlachetne mają znaczącą przewagę nad walutami pod względem utrzymywania swojej wartości. Są cenione niezmiennie od wielu tysięcy lat i dużo stabilniejsze niż wszelkie pieniężne systemy finansowe stworzone przez człowieka. Mieliśmy okazję przekonać się o tym, chociażby w ostatnich kilku latach, kiedy nasze portfele mocno ucierpiały przez inflację. Osoby mające oszczędności w złocie lub innym kruszcu mogły w tym czasie być dużo spokojniejsze od reszty z nas.

Złoto i platyna są wartościami dewizowymi i ich sprzedaż jest zwolniona z VAT. Natomiast do ceny netto srebra doliczany jest VAT, a jego stawka wynosi 23 procent.

Opcje płatności i dostawy

Nasi Klienci mają do dyspozycji następujące formy płatności:

  • przelew bankowy,
  • płatności internetowe,
  • karta płatnicza,
  • BLIK,
  • gotówka.

Zakupione u nas produkty możesz odebrać osobiście w naszym punkcie sprzedaży w Katowicach lub skorzystać z opcji dostawy kurierskiej.

Czy kupisz u nas złoto anonimowo?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy mogę kupić złoto anonimowo? Na gruncie obowiązującego w Polsce prawa, zakup złota inwestycyjnego nie może być dokonany anonimowo. Klienci indywidualni, którzy nabywają monety i sztabki bulionowe są zobowiązani podać sprzedawcy swoje dane osobowe. Dodatkowo, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, transakcje i dane personalne osób dokonujących zakupu towarów o równowartości w PLN powyżej 10 tysięcy EUR, podlegają rejestracji a w przypadku wartości transakcji powyżej 15 tysięcy EUR - przekazywane do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Nie rodzi to jednak żadnych skutków prawnych, jeżeli pieniądze na zakup pochodzą z legalnych źródeł. Złoto można kupować bez ograniczeń ilościowych.

Nasz skup metali szlachetnych

Mennica Mazovia Katowice oferuje skup monet ze złota i srebra. U nas otrzymasz lepszą cenę niż w serwisie aukcyjnym czy większości lombardów. Nie skupujemy biżuterii oraz innych wyrobów z metali szlachetnych.

Po zawarciu transakcji sprzedający otrzymuje natychmiast należną mu wypłatę. W przypadku większych ilości monet wskazany jest kontakt telefoniczny lub mailowy abyśmy mogli wstępnie uzgodnić detale transakcji.

Fachowe doradztwo

W katowickim oddziale Mennicy Mazovia oferujemy doradztwo specjalistów, którzy udzielają każdemu Klientowi pomocy w wyborze produktów inwestycyjnych. Możesz skorzystać z naszej pomocy osobiście, podczas wizyty w naszym oddziale albo skontaktować się z biurem obsługi klienta telefonicznie pod numerem +48 602 22 48 lub pocztą elektroniczną info@mennicamazovia.pl . Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz inwestowanie, czy jesteś już doświadczonym inwestorem, nasi pracownicy chętnie pomogą Ci znaleźć produkty na miarę Twoich oczekiwań.

Podsumowanie

Początkującym, jak również doświadczonym inwestorom radzimy skorzystać z artykułów, które wyjaśniają wiele kwestii dotyczących rynku metali i kamieni szlachetnych.

Nasz główny cel to zapewnienie pełnego zadowolenia każdego Klienta, który wybiera nasz sklep w Katowicach. Dlatego też stawiamy na niezawodność i profesjonalną obsługę, która przekłada się na wysoką jakość naszych usług. Możesz mieć pewność, że zawsze dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Twoje oczekiwania. Miejsce, w którym szukasz złota lub srebra wysokiej jakości to Katowice? Mennica Mazovia jest do Twojej dyspozycji i zapewnia najwyższą jakość produktów, a także obsługi – zapraszamy serdecznie!

pixel