Valcambi

( ilość produktów: 2 )
Wysyłka

Swiss Valcambi 

Swiss Valcambi jest to renomowana rafineria i mennica metali szlachetnych, zlokalizowana w miejscowości Balerna w Szwajcarii. Jest to firma znana z produkcji wyrobów najwyższej jakości oraz zastosowania najnowocześniejszych innowacji technologicznych.

Valcambi oferuje kompleksowe usługi obejmujące rafinację, analizę, obróbkę, produkcję, handel i zarządzanie ryzykiem. Mennica posiada nowoczesny zakład rafinacji, który ma zdolność przetwarzania ponad 2.000 ton złota rocznie. Ponadto mennica dysponuje certyfikowanym laboratorium, gwarantującym precyzyjne i niezawodne wyniki badań.

Historia

Valcambi została założona w 1961 roku, jako Valori & Cambi SA. W 1967 roku jej nazwa została zmieniona na Valcambi SA, w wyniku połączenia nazw Valori i Cambi. W latach 60. bank Credit Suisse zakupił większość udziałów w rafinerii a w 1980 roku stał się jej jedynym właścicielem.

Po przejęciu przez Credit Suisse, Valcambi stała się jednym z wiodących producentów i rafinerii metali szlachetnych na świecie. 

Program produkcyjny

Sztabki Valcambi są produkowane z czystego złota i posiadają akredytację London Bullion Market Association (LBMA). 

Firma oferuje sztabki bite ze złota próby 999,9 o ciężarach od 1 grama do 1 kilograma oraz sztabki odlewane ze złota od 20 gram do 400 uncji trojańskich. Valcambi wytwarza również sztabki ze srebra platyny i palladu najwyższej próby.

Osobliwością oferty Mennicy są sztabki okrągłe ze złota 999,9 o wadze od 1 grama do 100 gramów.

Mennica Valcambi wprowadziła na rynek wiele unikalnych i oryginalnych rozwiązań, takich jak CombiBar, który jest zestawem połączonych ze sobą małych sztabek zawierających np. 1 gram metalu szlachetnego każda. CombiBar przypomina tabliczkę czekolady, łatwo go podzielić na dowolne fragmenty bez konieczności cięcia lub przetapiania całej sztabki. 

Szwajcarska mennica uruchomiła również pierwszą na świecie serię jednokilogramowych sztabek ze złota „Valcambi Green Gold” o czystości 999,9. Złoto zastosowane w tych sztabkach zostało wyprodukowane z zachowaniem zasad ochrony środowiska naturalnego.

Valcambi posiada również wieloletnie doświadczenie w tworzeniu, projektowaniu i wytwarzaniu monet i medali numizmatycznych. Specjalne wykończenie uzyskuje się za pomocą zaawansowanej techniki barwienia lub osadzania kamieni szlachetnych. 

Podsumowanie

Mennica "Swiss Valcambi" cieszy się zasłużonym zaufaniem inwestorów na rynku metali szlachetnych i jest uznawana za jednego z najważniejszych producentów wyrobów z metali szlachetnych na świecie. Dystrybutorem jej produktów jest również Mennica Mazovia.

pixel