The Royal Mint

( ilość produktów: 21 )

Historia i prestiż

Mennica Królewska (Royal Mint) ma długą i prestiżową historię sięgającą ponad tysiąca lat. Jej początki sięgają panowania Alfreda Wielkiego w IX wieku, kiedy to została założona jako instytucja odpowiedzialna za produkcję i bicie brytyjskich monet. Przez wieki odegrała ona kluczową rolę w dostarczaniu monet dla Królestwa Brytyjskiego a później Wielkiej Brytanii. Jej wyroby są doceniane ze względu na artystyczne wzornictwo i doskonałą jakość wykonania.

W 2009 Mennica została sprywatyzowana i stała się spółką akcyjną pod nazwą The Royal Mint Limited.

Działalność Mennicy Królewskiej jest wszechstronna i obejmuje m.in. produkcję monet obiegowych, monet inwestycyjnych i monet kolekcjonerskich. Mennica Królewska jest także dostawcą usług związanych z metalami szlachetnymi, jak skup złomu i przechowywanie kosztowności. Zadania mennicy obejmują bicie monet dla ponad 60 krajów, w tym dla Australii, Kanady i Nowej Zelandii, co potwierdza jej reputację i zaufanie na arenie międzynarodowej.

Wyjątkowe wyroby

Mennica Royal Mint jest czołowym producentem bulionowych monet i sztabek ze złota, srebra i platyny. Ponadto w obszarze działalności brytyjskiej mennicy jest wytwarzanie monet kolekcjonerskich i okolicznościowych, jak również medali i odznaczeń dla wielu organizacji, takich jak FIFA czy NATO. Wyroby brytyjskiej mennicy charakteryzują się doskonałą jakością, starannym wykonaniem i pięknymi wzorami. Royal Mint wprowadziła wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak technologia mikronadruku na monetach, zastosowanie nowoczesnych materiałów czy wprowadzenie unikalnych efektów holograficznych na swoich wyrobach.

Monety i sztabki bulionowe

Monety z serii Britannia są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych monet bulionowych na świecie. Ich charakterystycznym elementem jest wizerunek kultowej Brytanii, przedstawiający postać kobiety trzymającej trójząb oraz tarczę. Monety Britannia są wytwarzane z najwyższej jakości metali szlachetnych, w tym ze złota próby 999,9, srebra 999 oraz platyny 999,5.

Sovereign to brytyjska moneta złota, która została wprowadzona po raz pierwszy w 1817 roku. Monety Sovereign są bite z próby złota 916,7. Ponadto suwereny są wytwarzane ze srebra 999 i platyny 999,5.

Inne serie monet z metali szlachetnych to m.in. Royal Tudor Beasts, Robin Hood, King Artur, Merlin.Royal Mint jest również producentem sztabek inwestycyjnych odlewanych i tłoczonych z artystycznie wykonanymi wzorami, które są co pewien czas zmieniane. Dzięki temu, oprócz inwestorów, chętnie kupują je kolekcjonerzy.

Cena
Waga
Kraj
Wysyłka
pixel