Shanghai Mint

( ilość produktów: 9 )
Cena
Waga
Wysyłka

Ponad wiek historii

Shanghai Mint, znana również jako Szanghajska Mennica, jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych mennic w Chinach. Jej historia sięga roku 1920. W trakcie Drugiej Wojny Chińsko-Japońskiej mennica została przeniesiona w głąb lądu, jednakże w roku 1946 powróciła do działalności w Szanghaju.

Mennica dziś

Shanghai Mint to jedna z trzech chińskich mennic, które wybijają oficjalne monety dla Chińskiej Republiki Ludowej. Jest znana również z produkcji wysokiej jakości monet i sztabek inwestycyjnych jak również pięknych numizmatów i medali kolekcjonerskich z metali szlachetnych.

Produkty Shanghai Mint

Flagowa moneta: Chińska Panda

W 1982 roku Szanghajska Mennica rozpoczęła produkcję monet bulionowych z serii Chinese Panda (Chińska Panda). Te wyjątkowe monety wytwarzane są z najwyższej próby złota, srebra, platyny i palladu. Awers każdej monety prezentuje wizerunek dwóch pand, który podlega corocznym zmianom. Ta nieustanna metamorfoza czyni "Chińskie Pandy" szczególnie atrakcyjnymi numizmatami w oczach kolekcjonerów. Na rewersie umieszczony jest wizerunek słynnej Niebiańskiej Świątyni w Pekinie, dodając walor historyczny i kulturowy tym wyjątkowym monetom.

Księżycowa seria

W programie produkcji Szanghajskiej Mennicy wyjątkowe miejsce zajmuje seria monet Chinese Lunar, wykonanych z najwyższej próby złota, srebra i platyny, nawiązujących do dawnej tradycji chińskiego kalendarza księżycowego. Na rewersie każdej monety znajduje się jedno ze zwierząt symbolizujących 12 miesięcy roku. Awers natomiast prezentuje wizerunek odnoszący się do historii lub kultury Chin. Coroczna modyfikacja projektu nadaje monetom unikalny charakter a w miarę upływu czasu wzrasta ich wartość numizmatyczna.

Unikatowe medale

Dragon&Phoenix (Chiński Smok i Feniks) to medale wykonane z najwyższej próby złota i srebra, symbolizujące władzę, ambicję, dobrobyt i długowieczność. Na awersie medalu znajduje się Wielki Mur Chiński, natomiast na rewersie - wizerunek smoka i feniksa. 

Podsumowanie

Produkty Shanghai Mint wyróżniają się pięknym designem, doskonałą jakością wykonania oraz niezwykłą estetyką. Dlatego cieszą się ogromnym zainteresowaniem inwestorów i kolekcjonerów na całym globie, włączając w to Polskę, gdzie są oferowane przez Mennicę Mazovia.

pixel