Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mennica Mazovia Katowice

Katowice

Adres
UlicaKróla Jana III Sobieskiego 2
Kod pocztowy40-082
MiastoKatowice
KrajPolska
Godziny otwarcia
Poniedziałek09:00 - 17:00
Wtorek09:00 - 17:00
Środa10:00 - 18:00
Czwartek09:00 - 17:00
Piątek09:00 - 17:00
SobotaNieczynne
NiedzielaNieczynne

Mennica Mazovia Katowice

Dostępne u nas produkty to monety i sztabki inwestycyjne wykonane z najwyższej próby złota, srebra i platyny. W ofercie posiadamy również diamenty o różnych szlifach. Jesteśmy obecni w kilku miastach Polski: Warszawie, Katowicach, Szczecinie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy oraz Bielsku-Białej. Mennica Mazovia jest wpisana w NBP do rejestru działalności kantorowej. Działamy w pełni profesjonalnie i rzetelnie w najlepszym interesie Klientów. Oferujemy wygodną formę zakupów, dostępną zarówno w naszych sklepach stacjonarnych, jak i poprzez całodobowy sklep internetowy, czynny 7 dni w tygodniu. Dzięki temu możesz zrobić zakupy o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu. Dbamy aby nasza oferta była zawsze dostępna dla Klientów.

Co oferujemy w Mennicy Mazovia Katowice?

Sztabki i monety bulionowe

Dla naszych klientów przygotowaliśmy bogatą ofertę starannie dobranych sztabek oraz monet bulionowych wykonanych z najwyższej jakości metali szlachetnych. Współpracujemy z renomowanymi rafineriami i mennicami, jak Rand Rafinery, PAMP, Perth Mint, Royal Canadian Mint, Valcambi, Umicore, US Mint, Royal Mint Wielka Brytania czy Argor-Heraeus. Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem znakomitych mennic Münze Österreich, C. Hafner i Metalor, co gwarantuje naszym klientom wysoką jakość oferowanych produktów. Wszystkie wyroby mennicze, które posiadamy, spełniają najwyższe standardy jakościowe a rzetelność ich producentów potwierdziła międzynarodowa organizacja zrzeszająca wiodących producentów metali szlachetnych  - London Bullion Market Association (LBMA).

Bezcenne monety kolekcjonerskie

W ofercie Mennicy Mazovia w Katowicach znajdziesz również monety i banknoty kolekcjonerskie i okolicznościowe, które są wydawane w limitowanych edycjach. Dlatego cieszące się one zainteresowaniem wśród kolekcjonerów ze względu na wartość numizmatyczną. A ta będzie rosła z czasem wzbogacając kolekcję numizmatyków.

Świat diamentów

Najpiękniejsze kamienie szlachetne - diamenty i brylanty o różnych szlifach i masie są dostępne w Mennicy Mazovia Katowice, zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w sklepie internetowym. Wszystkie oferowane przez nas drogocenne kamienie są atestowane przez uznane międzynarodowe instytucje gemmologiczne, jak IGI, GIA czy HRD.

Nasz cennik

Rynkowe notowania kruszców i kursy walut wpływają na ceny oferowanych przez nas produktów. Na stronie internetowej mennicamazovia.pl można śledzić aktualne ceny sprzedaży monet i sztabek ze złota, srebra, platyny a także numizmatów i diamentów .Złoto i platyna są wartościami dewizowymi i ich sprzedaż jest zwolniona z VAT. Natomiast do ceny netto srebra doliczany jest VAT a jego stawka wynosi 23 procent.

Opcje płatności i dostawy

Nasi Klienci mają do dyspozycji następujące formy płatności:

  • przelew bankowy,
  • płatności internetowe,
  • karta płatnicza,
  • BLIK,
  • gotówka.

Zakupione u nas produkty możesz odebrać osobiście w naszym punkcie sprzedaży w Katowicach lub skorzystać z opcji dostawy kurierskiej.

Czy kupisz u nas złoto anonimowo?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy mogę kupić złoto anonimowo? Na gruncie obowiązującego w Polsce prawa, zakup złota inwestycyjnego nie może być dokonany anonimowo. Klienci indywidualni, którzy nabywają monety i sztabki bulionowe są zobowiązani podać sprzedawcy swoje dane osobowe. Dodatkowo, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, transakcje i dane personalne osób dokonujących zakupu towarów o równowartości w PLN powyżej 10 tysięcy EUR, podlegają rejestracji a w przypadku wartości transakcji powyżej 15 tysięcy EUR - przekazywane do Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Nie rodzi to jednak żadnych skutków prawnych, jeżeli pieniądze na zakup pochodzą z legalnych źródeł. Złoto można kupować bez ograniczeń ilościowych.

Nasz skup metali szlachetnych

Mennica Mazovia Katowice oferuje skup monet ze złota i srebra. U nas otrzymasz lepszą cenę niż w serwisie aukcyjnym czy większości lombardów. Nie skupujemy biżuterii oraz innych wyrobów z metali szlachetnych.

Po zawarciu transakcji, sprzedający otrzymuje natychmiast należną mu wypłatę. W przypadku większych ilości monet wskazany jest kontakt telefoniczny lub mailowy abyśmy mogli wstępnie uzgodnić detale transakcji.

Fachowe doradztwo

W katowickim oddziale Mennicy Mazovia oferujemy doradztwo specjalistów, którzy udzielają każdemu Klientowi pomocy w wyborze produktów inwestycyjnych. Możesz skorzystać z naszej pomocy osobiście, podczas wizyty w naszym oddziale albo skontaktować się z biurem obsługi klienta telefonicznie pod numerem +48 602 22 48 lub pocztą elektroniczną info@mennicamazovia.pl.Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz inwestowanie, czy jesteś już doświadczonym inwestorem, nasi pracownicy chętnie pomogą Ci znaleźć produkty na miarę Twoich oczekiwań.

Podsumowanie

Początkującym, jak również doświadczonym inwestorom radzimy skorzystać z artykułów, które wyjaśniają wiele kwestii dotyczących rynku metali i kamieni szlachetnych. 

Nasz główny cel to zapewnienie pełnego zadowolenia każdego Klienta, który wybiera nasz sklep w Katowicach. Dlatego też, stawiamy na niezawodność i profesjonalną obsługę, która przekłada się na wysoką jakość naszych usług. Możesz mieć pewność, że zawsze dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Twoje oczekiwania. 

pixel