Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Złota Moneta Australijski Kangur

( ilość produktów: 9 )
Cena
Waga
Kraj
Wysyłka

Zakup Złotych Monet - Australijski Kangur

Australijskie złote monety z wizerunkiem kangurów to jedne z najbardziej rozpoznawalnych złotych monet bulionowych wytwarzanych na świecie. Z corocznymi zmianami wzorów na awersie, te oficjalne australijskie złote monety bulionowe stanowią podstawę zarówno dla kolekcjonerów, jak i dla fizycznych portfeli inwestycyjnych z metalami szlachetnymi.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo złote Kangury w następujących wariantach wagowych:

  • 1 uncja,
  • 1/2 uncji,
  • 1/4 uncji,
  • 1/10 uncji.

Mimo, że seria ta została pierwotnie wprowadzona na rynek jako Australijski Złoty Samorodek w 1986 roku, to otrzymała ona nazwę Kangaroo Coins w 1989 roku, kiedy to projekty zostały zmienione tak, aby przedstawiały ulubionego i najbardziej rozpoznawalnego australijskiego torbacza. Ten ruch miał na celu reprezentowanie Australii za pomocą znacznie bardziej kultowego symbolu, a żaden z nich nie przebija Kangura pod tym względem.

Pochodzenie monet

Złote Kangury są produkowane w mennicy w Perth, która została założona w 1899 roku. Początkowo była jednym z trzech australijskich oddziałów Mennicy Królewskiej, lecz aktualnie podlega rządowi Australii Zachodniej. Obecnie zajmuje się produkcją australijskich monet obiegowych oraz różnych produktów z metali szlachetnych, takich jak monety i sztabki.

Złote monety z Kangurem pochodzące z Perth Mint posiadają gwarancję rządu Australii oraz stanowią pełnoprawny środek płatniczy na terenie kraju emitenta. 

Z Mennicy Perth wywodzi się wiele udanych programów srebrnych i złotych monet bulionowych, takich jak dostępne tutaj Złote Kangury, a także serie Kookaburra, Lunar i Koala.

Czy to dobry zakup zakup?

Złote monety z kangurem są doskonale znane na całym świecie, dzięki czemu nigdy nie będziemy mieli problemu z ich ewentualną odsprzedażą. Przedstawienie tych sympatycznych torbaczy w połączeniu z jakością i finezją, której wszyscy oczekują od Perth Mint, zaowocowało stworzeniem monety, która cieszy się uznaniem kolekcjonerów i inwestorów na całym świecie.

pixel